Panorama telefonem komórkowym

Pamiętne zdanie brzmi "Najlepszy jest aparat który masz przy sobie". A więc dalej drążąc temat zdjęć panoramicznych zajmiemy się fotografią komórkową. Telefon zawsze mamy przy sobie, większość komórek oferuje nam już aparat fotograficzny znośnej klasy. Pozwala on na zrobienie w miarę czytelnego zdjęcia lecz oczywiście bez rewelacji jakiej otrzymamy lustrzanką. Niektóre krajobrazy lub zjawiska przyrodnicze godne upamiętnienia typu tęcza są chwilowe ,więc nie mamy czasu aby pobiegnąć do domu po zwykły aparat. Tutaj z pomocą wychodzi do nas telefon komórkowy. Jeśli chcesz popróbować czy Ci się podobają zdjęcia panoramiczne jest to najmniejszy wydatek do tego aby móc przedstawić coś w panoramie. Do zrobienia fotografii panoramicznej telefonem komórkowy będzie nam potrzebny jeszcze tylko program. Przykładem prostej aplikacji którą za darmo można pobrać w wersji testowej jest Panoman. Niestety aplikacja jest przeznaczona tylko dla telefonów Nokia z symbianem. Obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie aplikację. Kiedy ją otworzymy okaże nam się widok z aparatu. Naciskamy przycisk nagrywania i powolnym ruchem przeciągamy telefonem w jedną stronę. Po chwili ukarze nam się do zapisania zdjęcie panoramiczne. Zaletą programu jest to ,że nie musimy niczego ustawiać program zrobi wszystko automatycznie.

Na telefonach poszczególnych marek działają aplikację podane obok nich:

  • Iphone: Program PANO
  • Nokia: Program PANOMAN
  • Samsung: W większości telefonów aplikacja wbudowana
  • Sony Ericson: W ustawieniach aparatu

Jakość zdjęć na pewno nie jest powalająca lecz pozwala na zrobienie przyzwoitego zdjęcia jakiegoś zabytku czy natury. Telefon komórkowy zawsze mamy przy sobie więc, zawsze możemy zrobić zdjęcie panoramiczne bez profesjonalnego sprzętu. Producenci telefonów coraz bardziej prześcigają się na coraz to lepsze aparaty fotograficzne, więc zależnie od telefonu panorama może wyjść całkiem ładnie. Aktualnie na rynku dobre aparaty mają telefony Samsunga czy Sony Ericsona które mają już prawie wszystkie wbudowaną opcje robienia fotografii panoramicznych.

Katalog

Prowadzimy spis osób prywatnych i firm zajmujących się świadczeniem usług fotograficznych. Ich strony internetowe oraz oferty zebraliśmy w naszym katalogu. Jeżeli świadczysz usługi fotograficzne możesz również do niego dołączyć.

Przejdź do katalogu

Ostatnio dodany wpis do katalogu:

Zdjęcia ślubne gdańsk

Zastanawiasz się nad tym, gdzie znajdzie się dla ciebie najlepszy fotograf? Jestem w stanie zaproponować ci naprawdę wiele wartościowych propozycji, jeśli chodzi o fotografię ślubną, dlatego
więcej

COPYRIGHTS© 360photography.info 2010/2011

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki - Kontakt